TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
HAYVAN DENEYLERİ YEREL ETİK KURULU
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası Admin Giriş Sayfası Mail Kutusu Giriş Sayfası   
 


 
Proje Başvurusu
 

PROJE BAŞVURUSU

Herhangi bir başvuru yapmadan önce Etik Kurulumuz yönergesinin dikkatli bir şekilde okunması oldukça önemlidir. Bu sayede başvuru sırasında yapılacak basit hatalar giderilebilir. Etik Kurulda yapılan değerlendirmelerde başvuru dosyasının hazırlanması sırasında yapılan basit hatalat önemli yer tutmakta ve bu da zaman zaman gereksiz zaman kayıplarına ve yazışmalara neden olabilimektedir. Bu nedenle Yerel etik kurula proje başvurusu yapılırken aşağıdaki belgelerin 2 nüsha halinde eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. 

 

Başvuru Dosyası içeriği

  1. 1.DeneyselProjeBasvuruDilekcesi.docx (Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu başkanlığına hitaben proje yürütücüsü tarafından hazırlanmış dilekçe)

  2. 2.Başvuru Formu PDF WORD (Başvuru formu doldrulurken mümkün olduğunca Türkçe kullanılmaya özen gösterilmelidir. Formun projeniz ile ilgili kısımlarını eksizsiz doldurmalı ve çoktan seçmeli seçeneklerde uygun seçimlerin yapılması gereklidir. Çalışmada yer alacak araştırmacıların hepsi dosyadaki gerekli yerleri kendileri imzalamalıdırlar.)

  3. 3.Taahhütname PDF WORD (Tüm araştırmacılar tarafından imzalanmalıdır.)

  4. 4.Deney Hayvanı Kullanım Sertifikasının Örneği (Deney sırasında hangi amaçla olursa olsun deney hayvanına müdahalede bulunacak tüm araştırmacıların serfikalarının örneklerinin verilmesi gereklidir. Sertifikası olmayan araştırmacıların deneye hayvanlarına müdahale etmesi mümkün değildir.)

  5. 5.Proje ile ilgili 3 adet bilimsel yayının tam metin kopyası

  6. 6.Hayvan Hakları Etik Kurulu ilgili kişi aydınlatma metni PDF  WORD

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 2013© Tüm Hakları Saklıdır.